Dorothy Fraser v máji na Slovensku!

Monika Šulcová News & Events

Nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť zúčastniť sa májových seminárov veľkej odborníčky v oblasti AAK Dorothy Fraser! Táto úžasná dáma bude 5. a 6. mája viesť  dva veľmi zaujímavé semináre:

5.5.2018 AAK – cesta, ktorá vedie do spoločnosti

6.5.2018 Možnosti rozvoja gramotnosti, jazyka a komunikácie prostredníctvom expresívneho umenia

Na tieto semináre sa môžete prihlásiť prostredíctvom formulára, pričom sa môžete rozhodnúť, či sa zúčastnite buď jedného alebo oboch seminárov (cena bude výhodnejšia, rovnako aj v prípade účasti dvoch a viacerých zamestnancov tej istej inštitúcie). Vrelo odporúčame nepremeškať šancu vidieť a zažiť Dorothy Fraser naživo – okrem toho, že je známou osobnosťou na poli AAK, je aj veľmi milou a zhovorčivou dámou s veľkým srdcom.

Dorothy Fraser pochádza zo Škótska. Je členkou výboru ISAAC BUILD, šéfredaktorkou bulletinu pre podporu komunikácie vo svete „Bulletin Communication Support World Network“  (CSWN) a pre americkú mimovládnu nadáciu Central Coast Children Foundation pracuje ako hlavná predstaviteľka pre východnú a strednú Európu. Jej úlohou v rámci týchto organizácií je podporovať povedomie a používanie AAK v krajinách, kde ešte AAK nemá silné zázemie.

Od roku 2003 sa Dorothy aktívne zapája do medzinárodných a celoštátnych projektov, zvyšuje spoluprácu a rozvíja AAK problematiku v niekoľkých európskych krajinách. Jej cieľom je zlepšiť komunikačné schopnosti  ľudí všetkých vekových kategórií a veľmi ťažko narušenou komunikačnou schopnosťou.

Prezentovala na mnohých medzinárodných konferenciách AAK a na požiadanie odborníkov z univerzít, inšpektorátov, školiacich zariadení pre učiteľov, škôl, nemocníc, hospicov a miestnych úradov poskytovala školenia v oblasti špeciálneho vzdelávania a zdravotnej starostlivosti.